Fıstıklı hurma /Mevlid kandiliniz mubarek olsun

Fıstıklı hurma /Mevlid kandiliniz mubarek olsun
2 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 3.171 kez okundu.

Mevlid kandiliniz mubarek olsun ,rabbim bu gece hürmetine sevgili peygamberimiz hürmetine dualarımızı kabul eylesin..Bu gece vesilesi ile peygamberimizin en sevdiği yiyecek olan hurmanın farklı bir halini paylaşmak istiyorum sizlerle..Kapı çalınır ,bir kutu alırsınız Medine den hurma vardır, Antep ten fıstık ,birde tarif vardır içerisinde..:)) Sevgili kardeşim Sümeyye binlerce teşekkürler.. Tarife geçmeden önce bu konulara da bir göz atın isterseniz..

Mevlid kandilini nasıl geçirmeliyiz

Peygamberimizi tanıyormuyuz..??

Peygamberimizin sevdiği yiyecekler

Fıstıklı hurma yapmak isterseniz öncelikle  yaklaşık 30 adet tane hurmayı bıçak yardımıyla kesin ortasına bir çay kaşığı fıstık doldurun.Teflon tavaya 1 dolu yemek kaşığı tereyağını alarak eritin.Bir kaç dakika kavurarak servis tabağına alın.Gerçekten nefis bir lezzet..

 

İmkan bulursanız sevgili Sümeyye nin tavsiyesi  taze çekilmiş boz fıstık kullanın inanılmaz güzel bir kokusu ve tadı var.

Menengiç kahvesini daha önce sizlerle paylaşmıştım Bir tür fıstık çekirdeğinden öğütülerek yapılan hoş bir tada sahip değişik bir kahve .Mamül yine hurmalı tereyağlı bir tür kurabiye çok çok güzel,Ahmed çayları meşhur çaylardan birisi onu da tavsiye ederim.Havuçtan yapılan cezerye Mersin den..Allah hediye verenden razı olsun..Cennet nimetleri ikram etsin..

Kuruyemişçilerde rastlarsanız bu çikolata kaplı kahve çekirdeklerini tavsiye ederim.Yanlış hatırlamıyorsam Kilis ten alınmış.

Nasip ise gelir Hint ten Yemen den  Nasip değilse ne gelir elden..:))

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git