Sonpeygamber.info’da Üç Ayları Hz. Peygamber’le Geçirin

Sonpeygamber.info’da Üç Ayları Hz. Peygamber’le Geçirin
30 Haziran 2009 tarihinde eklendi, 282 kez okundu.

Bu sitede gezerken zaman durucak….Mekkeden Medineden esen ılık rüzgarları yüzünüzde hissediceksiniz…Sahasında mahir akademisyenler eşliğinde altın çağa yolculuk etmek istemezmisiniz…..

Sizin için seçtiğim Sonpeygamber.info’da Üç Ayları Hz. Peygamber’le Geçirin adlı yazıyı paylaşmak istiyorum…


Müslüman her yıl, bir ay bir ruh şölenine çağrılır.
Yeniden varoluş: Yücelten, sağaltan…”Oruç insanın
katıldığı,her yıl bir ay katıldığı bir ruh şölenidir.Üstün
insanların davetlisi olduğu bir tabiatüstü ziyafet, bir gök sofrasıdır.”

Sezai Karakoç

Rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın habercisi üç aylar başladı. Rahmete rağbet gecesi Regaib ile ulvi alemin kapıları ardına kadar açıldı. Mü’minlerin yüzlerindeki tatlı telaş 1400 yıl öncesinden gelen nebevi sadânın en çok yankılanacağı anların habercisi oldu.

Üç Aylar; Müslüman’ın ruh şöleninin başlangıcıdır. Recep ve Şaban kurulacak gök sofrasının habercisidir.

Üç aylar; kalabalıklara rağmen yalnızlığımızı gideremediğimiz, paylaşmanın neredeyse unutulduğunu düşündüğümüz bir zamanda sosyal sorumluluklarımızı yeniden hatırlatan ve empati becerimizi geliştiren bir zaman dilimidir. Üç aylar; hayatı soluk soluğa yaşarken unuttuklarımızı hatırlatan, sükûnetin ferahlatıcı etkisini duygu dünyamıza taşıyan ibadetlerle zenginleştiğimiz zamanlardır.

Üç Ayları Hz. Peygamberle Geçirelim

Bu kutlu ayların feyzinden ve bereketinden faydalanmanın en iyi yolu kuşkusuz onları Hz. Peygamber gibi geçirmek olurdu. Kalplerin arınması için Hz. Peygamberin dilinden dualarla Allah’a yakarmak, Hz. Peygamberin ibadetleriyle üç ayları değerlendirmek herhalde bir mü’minin yaşayacağı en büyük bahtiyarlıklardan biri olsa gerektir. Bu vesileyle O’nu anlamak ve anlatmak için yola çıkan Sonpeygamber.info’da üç aylar boyunca  Resulullah’ın kutlu hayatına kulak verelim istedik.

Üç aylar boyunca her hafta O’nun hayatından bir bölümü sizlerle paylaşacağız. Siyer-i Nebi bizi günlük hayatımızın karmaşasından kurtarıp mucizenin yaşandığı zamanlara götürecektir.O’nun hayatını okumanın yanında ayrıca nasıl ibadet ve dua ettiğine dair örnekleri yetkin isimler sizler için kaleme alacak. Yine her hafta düzenli olarak bir siyer kitabının tanıtımını sitenizde bulabilirsiniz. Amacımız bu alanda kalem alınmış en yetkin eserleri sizlerle buluşturmak.

O’nun Hakikatine Kulak Vermek İçin

İçinde bulunduğumuz mübarek aylar O’nu anlamak için büyük bir fırsat. İnananların rehberinin hayatını anlamak, O’nun getirdiği dini anlamaktır. Çünkü O hayatını tevhid dinini yaşama ve yaşatmaya adamıştı.

O’nu anlamak sadece Müslüman bir kul olmak için çabalamak değil aynı zamanda evrensel hakikate kulak vermektir. Zira şairin deyimiyle O’nda “Sırların sırrına ermek için anahtar vardır.”

O’nun hakikatine ve sırrına vakıf olmanız temennisiyle…


Hz.Muhammed’in hayatını okumak için tıklayınız.

Hz. Muhammed’in hayatını sesli kitaptan dinlemek için tıklayınız.

Hz.Peygamberin bir günü

Hz. Peygamber nasıl ibadet ederdi?

Hz. Peygamberi’in dilinden dua örnekleri

Ya duamız olmasaydı?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git