Örgü Patik Modelleri ve Yeni Örnekler

Örgü Patik Modelleri ve Yeni Örnekler
22 Mart 2015 tarihinde eklendi, 2.943 kez okundu.

En korumaya muhtaç olanlar, şüphesiz yeni doğan çocuklar ve torunlar olmaktadır. Bunun için her birey, dokusu en yumuşak kıyafet ve en zararsız malzemeleri bebeklerine alırlar. Bu alanda babaanneler ve anneanneler de, eskiden beri kültürümüzün etkisi ile günümüze gelmiş örgü işlerini, hemen bebekler üzerine aktarırlar. Her ne kadar gelişen teknoloji seviyesi ile, birbirinden şık ve güzel tasarımdaki kazak, pantolon, eldiven, bere, atkı ve bebek patikleri örnekleri bulunsa da, büyükler tarafından örülen yünün sıcaklığı, hala hiçbir şeyde yoktur. Bu yüzden en masum renkler ile seçilen yünler, bebekler için emek emek örülür.

Çiçek-Motifli-Kız-Bebek-Patikleri

Patik örnekleri arasında, kız ve erkek bebeğe ayrı olarak yapılabilecek modeller bulunuyor. Tığ işi ile veya şiş ile yapılan patik modelleri, yine cinsiyete göre tercih edilecek renkler ile tasarlanabilmektedir.  Erkek bebekler için genellikle mavi renginin tonları, yeşil, sarı ve beyaz renkler tercih edilirken, kız bebekler için kullanılan patik renkleri genellikle pembe renginin tonları, yine yeşil, sarı, beyaz ve mor rengi kullanılmaktadır. Bebek patik modelleri arasında yeni sezon çeşitlerin çok ilgi çekici örnekler yer alıyor. Kız bebekler ayakkabı şeklinde patik modelleri, sandalet modelleri, hayvan figürlü modeller ve babet modelleri tasarlanırken, erkek bebekler için, yine hayvan figürlü ve desenli modeller, bot şeklinde patik modelleri ve klasik modelli örnekler hazırlanmaktadır.

Gösteriş ve dikkat çekici modeller tasarlamak isteyen bayanlar, düğme, kurdele, fiyonk, boncuk ve pul gibi aksesuarlardan kolaylıkla faydalanabilirler. Özellikle tığ işi ile yapılacak patikler için, bu aksesuarlar vazgeçilmez hale gelmiştir. Çünkü tığ işi ile yapılan patikler, diğerlerine göre daha kalıplı bir yapıya sahiptir. Bu da biraz daha diri duran ve aksesuarları tam taşıyan modellerin oluşmasını sağlıyor. Yünün şiş ile örülmesi ile yapılan patikler ise, yine minik ayakları çok sıcak tutarken, farklı örgüler ile oluşan farklı modelleri, dışarıya sıradan olmayan bir şekilde yansıtır. Bu alanda her bayan kendi bebeği, torunu veya bir başkasının çocuğuna hediye olarak, istediği renkte ve örgü tekniğinde patik modelleri hazırlayabilir.

Kaynak: Yeni Hobiler

Etiketler:

Örgü Patik Modelleri ve Yeni Örnekler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. kpss0173 diyor ki:

    süper yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bunları insan giymeye kıyamaz süs olarak kullanır hele de pembeli ve beyazlı çok şeker ya en kısa zamanda annemle bilgisayarın başına oturup anlatımlı bölüme bakarak yapmak istiyorummmmmmmmmm.göze ziyafet resmen bunlar elleriniz dert görmesin ********herkese iyi akşamlar******

  2. Nesrin diyor ki:

    Cok cici modeller, insanin hemen yapasi geliyor.

Sayfa başına git