Ebru sanatı /Garip Ay

Ebru sanatı /Garip Ay
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 5.175 kez okundu.

Ebru sanatı her daim ilgimi çekmiştir. Zannediyorum dedemden geliyor sanata olan ilgim ,biraz burcumun  etkisi de söz konusu…Dedem rabbim rahmet eylesin,sanat ile alakalı dergileri fasikül fasikül alır özenle ciltletirdi.Yabancı dilde cilt cilt kitapların dillerinden anlamasak da o yaşlarda sadece fotoğraflara bakar büyük keyif alırdık .Dekorasyon ,bahçe tasarım ve daha neler neler..
Ebru ,hat ,tezhib hepsi birbirinden güzel kültürel değerlerimiz.Yaşanmalı ve yaşatılmalı..

Ruhu dinlendiren bu mükemmel çalışmaları görünce sizleri de haberdar etmek istedim.Sanatçı Garip Ay

Ayrıca bu çalışmaları instagramdanYoutube kanalı ile takip edebilirsiniz..

ebru sanatı,garip ay

Sanatçı hakkında kısa bilgi

Garip Ay ,Siirt ( Türkiye), 1984 doğumlu , 2000 yılında Diyarbakır’da Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümünde sanat eğitimine başladı daha sonra İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları bölümünden derece ile mezun oldu . Sayın Ay anavatanı Türkiye’de ve İskandinavya , Rusya ve ABD , Basra Körfezi bölgesinde ,dünyada sayısız sergiler, atölye çalışmaları ve seminerler düzenledi , otuz bölümlük bir TV belgesel serisi , müzik ve konser videoları ve kamu gibi çeşitli film projelerinde yer almıştır .

Diğer çalışma fotoğraflarına buradan ulaşmanız mümkün

Etiketler:

Ebru sanatı /Garip Ay Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mehmet Yaşar Çelikkan diyor ki:

    Yaptığı ebruların çoğunu görüp , seyredip te hayran kalmamak mümkün değil. Şimdiye kadar gördüğüm ebruların en şahanesi.

  2. rumma diyor ki:

    Ne kadar şanslısınız..:)

Sayfa başına git