GARANTİ ZAYIFLATAN HURMA DİYETİ (haftada 3 kilo)

GARANTİ ZAYIFLATAN HURMA DİYETİ  (haftada 3 kilo)
14 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 24.845 kez okundu.

Hurma diyeti uzun zamandan beri varolan bir diyet .Hurma diyeti bir çok insan tarafından denenmiş ve olumlu netice vermiştir.Hurmanın tok tutma özelliği ile aç kalmadan kilo vermek isteyenler için ideal bir diyet. Peygamberimizin sadece hurma ile oruç tuttuğu zamanlar olmuş.Hurma, Kuran’da pek çok ayette bahsi geçen, cennet nimetleri arasında “eşsiz-hurma” (Rahman Suresi, 68) ifadesiyle nitelendirilen bir meyvedir. Allah’ın Kuran’da bildirdiği bu meyve incelendiğinde, pek çok önemli özelliği olduğu ortaya çıkmaktadır. Bilinen en eski bitki çeşitlerinden biri olan hurma, günümüzde lezzetinin yanı sıra besleyici özelliği nedeniyle de tercih edilen bir besindir. Her geçen gün keşfedilen faydaları hurmayı, hem gıda hem de ilaç olarak kullanılan bir besin haline getirmiştir. Hurmanın sahip olduğu bu özelliklere Meryem Suresi’nde dikkat çekilmiştir

Hurma diyeti nasıl yapılır

Her öğünde 7 adet  medine hurması ve bir kase yağsız  yoğurt olmak üzere günde 21 adet hurma tüketilir. Yanı sıra şekersiz meyva çayı ve yeşil çay alınabilir.2 lt su içmeyi de ihmal etmiyoruz. Bu diyet bir hafta uygulanıp tekrarlanması halinde  en az 2 hafta ara verilmelidir. Bir hafta sonunda en az 3 en fazla 5 kilo verilebilir. Dilerseniz beraberinde  metebolizmayı hızlandıran elma çayı veya sarımsak çayı tüketebilirsiniz..

Hurma diyeti ile  enerji ve vitamin kaybı olmadan nasıl zayıflanır

Hurma içerik olarak çok çeşitli vitamin ve minerale sahiptir. Lif, yağ ve proteinler açısından da çok zengindir. Hurmada sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, kükürt, fosfor ve klor da bulunmaktadır. Hurma ayrıca A vitamini, betakaroten, B1, B2, B3 ve B6 vitaminlerini de içerir. Hurmada bulunan vitamin ve minerallerin, normal insan vücudunda faydalarından bazılarını ise şöyle sıralayabiliriz: Hurmada bulunan kalsiyum ve fosfat ise, iskelet oluşumu ve vücudun kemik yapısının dengelenmesi için çok önemli elementlerdir. Hurma, içerdiği bol fosfor ve kalsiyum ile kemik zayıflığına karşı bünyeyi korur ve bu hastalıkların azaltılmasına yardım eder. *Bilim adamları hurmanın stres ve gerginliği giderici etkisine de dikkat çekmektedirler. Berkeley Üniversitesi uzmanlarının yaptığı araştırmalar, sinirleri güçlendiren B6 vitamininin ve kasların çalışmasında önemli rol oynayan magnezyum mineralinin hurmada yüksek miktarda bulunduğunu ortaya koymuştur. Hurma ayrıca içerdiği magnezyum ile, böbrekler için de son derece önemlidir. Bir insan günde 2-3 tane hurma yiyerek vücudunun magnezyum ihtiyacını karşılayabilir. *İçerdiği B1 vitamini ile sinir sisteminin sağlıklı olmasını kolaylaştırır. Vücuttaki karbonhidratların enerjiye çevrilmesine, protein ve yağların vücudun diğer ihtiyaçları için kullanılmasına yardımcı olur. B2 vitaminiyle de, vücudun enerji sağlaması ve hücrelerin yenilenmesi için protein, karbonhidrat ve yağların yakılmasına yardımcı olur. Ayrıca diğer meyveler genellikle protein açısından yetersizdir, ancak hurma protein de içermektedir.121 Bu özelliği sayesinde vücudun hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı korunmasını sağlar, hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengeler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git