Ender Saraç sarımsak çayı tarifi ile zayıflayın

Ender Saraç sarımsak çayı tarifi ile zayıflayın
30 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 15.330 kez okundu.

sarımsak çayı

Ender Saraç sarımsak çayı zayıflamak isteyenler için ideal.Sarımsağın faydaları malum ,yazılsa destan olur..Daha önce burada paylaşmıştım.Hep kalorili tarifler paylaşıyorsunuz .Diyette olanları hiç mi düşünmüyorsunuz diye sitem eden izleyicilerim için Ender Saraç sarımsak çayı tarifini paylaşmak istiyorum Ayrıca sarımsağın  övülmüş yiyecekler arasında yer alması da bu çayı şifalı kılıyor.Peygamberimiz (Sarımsak yiyin, onunla tedavi olun! Sarımsak yetmiş derde devadır. Eğer yanıma melek gelmeseydi, elbette ben de yerdim.)[Tirmizi, Hakim] buyurmuştur Peygamber efendimiz insanları ve her zaman gelme ihtimali olan vahy meleğini rahatsız etmemek için çiğ soğan, sarmısak yemezdi. Pişmiş olarak yerdi. Peygamber efendimizin son yediği yemeğin içinde de pişmiş soğan var idi. Hadis-i şerifte, (Soğan ve sarımsağı pişmiş olarak yiyin) buyurdu. Böylece kötü kokusu giderilmiş olur. (Mevahib)

Sarımsak çayı için gereken malzemeler:

  • 3 parça taze zencefil
  • 2 iri diş sarımsak
  • 2 çay kaşığı limon suyu

Ender Saraç sarımsak çayı nasıl yapılır

  1. 3-4 parmak ucu kadar taze zencefili 1 büyük bardak suda 6 dk. kaynatın ocaktan alın.
  2. İçine 2 iri diş hafif ezilmiş sarımsakları koyun 5 dk.demlensin,
  3. Süzün, 2 çay kaşığı limon suyu ekleyin,
  4. Çok az bal koyup ılık-sıcak arası için. 

Ender Saraç sarımsak çayı nasıl içilir

Bu çayı günde 2 fincan aç karnınaiçiniz. Afiyet olsun.Kesinlikle şeker katmayın.
İstediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar içmeye devam edin.

 

Sarımsağın Sağlığımıza Yararları

Yukarıda belirtildiği gibi, tüketilen sarımsağın besin değeri ihmal edilecek değerde olmasına karşın, sağlığımıza yararlı etkileri çok fazladır. Şöyle ki;

•Sarmısak, bedenin bağışıklık sistemini uyarır, yani antibiyotiklere benzer etkiler yaparak bedendeki enfeksiyonlara karşı savaşır: Bu bağlamda nezle, soğuk algınlığı, uçuk; mide, bağırsak ve mantar iltihapları, Arpacık gibi bakteri, virüs ve mantarların oluşturduğu enfeksiyonlar sayılabilir.

•Kandaki kolesterol düzeyini düşürür: Yapılan araştırmalar, günde iki diş sarımsak yiyen kişilerin kolesterol düzeyinde, kısa dönemde %10’luk düşüşlerin gerçekleştiğini ortaya koymuştur.

•Sarmısak, kanı sulandırır ve kan dolaşımını hızlandırır: Bu sayede sarmısak, kalp krizi ya da felç geçirmeye neden olabilecek damar tıkanıklıklarını önler.

•Yüksek tansiyonu düşürür: Araştırmalar, makul düzeyde sarmısak alımının bile bu etkiyi sağladığını göstermektedir.

•Sarmısak, kan sekerinin düzeyini düşürür: Bu sayede bazı şeker hastalarına sarmısak yemenin iyi geldiği yapılan bilimsel araştırmalarla saptanmıştır.

•Bedenin kansere yakalanma rizikosunu azaltır. Yapılan araştırmalarda sarmısak tüketen kişilerde, özellikle Mide Kanserine yakalanma tehlikesinin azaldığı belirlenmiştir.

•Sarmısak kronik bronşiti önler, etkisini azaltır.

•Balgam, idrar, safra ve gaz söktürücüdür.

•İştahı açar ve sindirimi kolaylaştırır.

•Sarmısağın, afrodizyak (cinsel gücü artırıcı) etkileri bulunduğu, Doğu ve Batı kültürlerinde savunulmaktadır.

Sağlığımıza yararlı bu etkilerinden faydalanmak için, sarımsağın Diyetimize katılması ve günde iki diş sarmısak yenmesi gerekir. Daha fazla tüketilmesi sarımsağın yararını artırmaz. Ayrıca sarımsağın yüksek sıcaklıklarda pişirilmesi sağlığa yararlı etkilerini azaltmaktadır. Kokusundan şikâyetçi olanlar için piyasada sarmısak kapsüllerinin satılmakta olduğunu da anımsatırız.

 

Etiketler:

Ender Saraç sarımsak çayı tarifi ile zayıflayın Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. rümeysa diyor ki:

    Sarımsak çayı garlic tea kullandım herkese tavsiye ederim bağırsakları çok aktif bir şekilde çalıştırıyor. buda kilo vermenize yardımcı oluyor yaklaşık 4 kez sipariş verdim farklı markaları var ama en iyisi garlic tea resmi sitesi http://www.sarimsakcayresmisite.com

Sayfa başına git