Böbrek taşında mucizenin adı Eşkina

Böbrek taşında mucizenin adı Eşkina
12 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 4.119 kez okundu.

eşkina balığı

………………………………………………………………………………………

BALIK TAŞI


Böbrek taşlarının yok edilmesinde asrın buluşu. Bıçak altına yatmak istemiyor, lazerle böbrek taşlarını kırdırarak dökmek canınızı acıtıyor veya ilaç tedavisi yeterli sonuç sağlamıyorsa, sorunlarınızın çözümü eşkina balık taşında gizli. Pek duyulmayan bu doğal ürün, günümüzde kullanılan ve böbrek ağrılarını gidermede kullanılan ilaçların bileşimine sahip. Eşkina balık taşları sayesinde ağrı ve sancınız olmadan böbrek taşlarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bu kadar özelliğini saydığımız eşkina balık taşı nedir peki?
Yazımızda eşkina balık taşının ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını sizler için araştırdık.


Eşkina balık taşı, bu balığın beyninde oluşan taşlara verilen isimdir. Taşlar beynin sağ ve sol taraflarında oluşabilmekte, renk olarak beyaz ve mermer görünümündedir.
Eşkina balık taşı, böbrek taşlarına deva olması ve böbrek ağrılarına iyi gelmesinin yanı sıra çocukların altını ıslatma sorunların karşı da kullanılıyor.
Birçok kişinin tecrübesi, balık taşı kullanmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen böbrek taşlarının tekrar oluşmadığını ifade etmekteler. Oysaki, operasyonla veya lazer tedavisi sonucu böbrek taşlarını aldıran hastaların çoğunda böbrek taşları tekrar oluşabilmektedir. Uzmanlar ayrıca, eşkina balık taşının tamamen doğal ve yan etkisiz olduğunu belirtmekteler.

NASIL KULLANILIR?
İrili ufaklı boyutlarda olan balık taşları bir fincan veya bardağa konularak üzerine limon suyu veya soda ilave edilip, bir gün kadar bekletilir. Bir günün sonunda elde edilen su içilmelidir. Büyük olan balık taşları, hemen kullanılması gereken durumda ufalamakta yarar vardır. Bu işlemler balık taşları bitene kadar sürdürülmelidir.
Eşkina balık taşından elde edilen karışım, aç karına ve sabah idrara çıktıktan sonra içilmelidir.
Bilinen başka bir kullanım şeklide büyüklüğüne göre, 5 veya 8 adet eşkina taşı alınır, yarım litre limon suyu sıkılarak cam şişeye doldurulur. İlacın kullanımı acil ise, taşlar ezilerek toz haline getirilir. Acil değil ise 4 parça yapılıp, limon suyunun içine konarak bir fincan sızma zeytin yağı da ilave edilerek yaz mevsimi ise buz dolabında 4,5 ayarında iki gün, kış günü ise donmayacak şekilde dışarıda 1-2 gün bekletilir.6 gün boyunca içilir.

DİKKAT: Şiddetli mide problemleri olup, balık taşı kullanmak zorunda olan kişiler veya ameliyatı olanlar balık taşını kullanırken karışıma zeytinyağı da katmaları tavsiye edilmektedir.

Çoğu insanın eşkina, balık taşı kullanmasının üzerinden yıllar geçmesine karşılık böbrek taşlarının tekrar oluşmadığını ifade etmekte olup böylelikle doğal yollardan böbreklerde oluşan taş ve kumlanmadan kurtulup tekrar oluşmasını eşkina balık taşının sayesinde %98 inde şifa bulunmuştur .

 

Yazı alıntıdır..

Etiketler:

Böbrek taşında mucizenin adı Eşkina Konusuna 13 Yorum Yapıldı
 1. Neslihan diyor ki:

  Kesinlikle katılıyorum yeğenim 6 aylıktı böbreklerinde tas olduğu tespit edildiğinde kimisi tas kimisi süt kristali 9 adet tas olduğu söylendi balık tasını kullandıktan sonra hepsi teker teker düştü hep bezinde bulduk tasları suan 1 tane kaldı oda cok büyük olduğu için düşmüyor ama ara ara kullanıyoruz onda da küçülme var kırılıp parçalar halinde düşüyor umarım ondan da kurtulacağız Herkese şiddetle tavsiye ederim saglikla kalın :))

 2. özlem diyor ki:

  selam.teşekkür ederiz bilgilendirdiğiniz için.peki nereden bulabiliriz bu balık taşını?

  selamlar

  sevgi

  1. rumma diyor ki:

   Balığı alıp kendiniz çıkarabilirsiniz, şu an mevcut balıkçılarda kilosu 40 tl civarı diye duymuştum her balıkta 2 adet taş bulunuyor ,aslında bazı balıkçı forumlarında bu taşların ücretsiz gönderilebileceği yazılmış ama paylaşım tarihlerine dikkat etmedim.

   Allah şifalar versin

   sevgiler

 3. Hülya Ergürel diyor ki:

  Selam bu balik tasini nereden bulabilirim acilen lazim……

  1. rumma diyor ki:

   Hülya hanım bir önceki yorumda yazmıştım ama yineleyeyim.Bu balık şu an piyasada satılıyor ,alıp kendiniz çıkarabilir yada balıkçıya çıkartabilirsiniz..sevgiler

 4. fatma diyor ki:

  iyi gunler hangi balikda bulunur ismini soylerseniz sevinirim

  1. rumma diyor ki:

   Eşkina balığında Hülya hanım..

 5. Kerim Ergurel diyor ki:

  Ege denizinde bu baliktan cikiyor mu ?daha dogrusu egede cikan eskina tasi ile karadenizde cikan ayni etkiyi yapar mi?bu baligin baska adlari var mi?acilen yazarsaniz cok sevinirim ogluma lazim findik kadar tasi var kirdirdik uc parcaya bolundu ve tas dusmedi…

  1. Rumma org diyor ki:

   Evet Kerim bey Egede de çıkıyor ve aynı işi görüyor..Hatta safra taşlarınada iyi geldiği söyleniyor..Bildiğim kadarıyla başka ismi yok ,bu isimle biliniyor..

   Kırıldıktan sonraki merhalede eğer başka bir rahatsızlığı yoksa tansiyon v.s gibi kaplıcalardan yararlanabilir tabi doktora danışılarak

   Allah şifalar versin..

   selamlar..

 6. rumma diyor ki:

  Evet Kerim bey Egede de çıkıyor ve aynı işi görüyor..Hatta safra taşlarınada iyi geldiği söyleniyor..

  Kırıldıktan sonraki merhalede eğer başka bir rahatsızlığı yoksa tansiyon v.s gibi kaplıcalardan yararlanabilir tabi doktora danışılarak ..

  Allah şifalar versin..

  selamlar..

 7. Yilmaz Kürklü diyor ki:

  Evet bende dalgıcım ve çok taş aldım dağıtımda faydası görenler çok ama ben denemedim

 8. oktay vural diyor ki:

  arkadaşlar makul fiyata eşkina taşı satılır… ilgilenenler 0536 8464577 bandırmadan.. netteki fiyatlara aldanmayın o kadar pahalı değiller biz sadece masrafları çıkarmak için satıyoruz ..

 9. DALGIÇ diyor ki:

  5315207354 elimde mevcut

Sayfa başına git