Bamya Tohumu Kürü / Bamya Çekirdeği Faydaları

Bamya Tohumu Kürü / Bamya Çekirdeği Faydaları
5 Ağustos 2019 tarihinde eklendi, 21.228 kez okundu.

Artık günümüz hastalıklarından en belirgini menisküs ve dizlerde sıvı kaybı. Deneyenlerin bu rahatsızlıkları için şifa bulduklarını dile getirdikleri bamya tohumu kürü nü paylaşmak istedim sizlerle. Aktarlarda kolayca bulunan bamya tohumundan siz de bu kürü uygulayarak faydalanabilirsiniz. Bamya çekirdeği kürü olarak da bilinen bu kür zararı olmayan ve kolay bir kür..

Şifa Allah tan..

Doğal olarak tüketmek isteyenler için etli bamya yemeği tarifi burada

bamya tohumu kürü

Bamya tohumu kürü

1- Bir bardak oda sıcaklığında bekletilmiş suya 9-10 adet bamya tohumu eklenir ve sabaha kadar bekletilir. Sabah uyanınca bamya tohumu bekletilen su içilir.

2- Bronşit için 9-10 adet bamya tohumunu öğütücüden geçirerek toz haline getirin. 1 yemek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve macun kıvamındaki bu karışımdan her gün 1 çay kaşığı tüketin. Karışım bittikçe yeniden yapabilir, 1 hafta düzenli olarak kullandıktan sonra en az 1 hafta ara vererek 2-3 ay boyunca bu şekilde kullanabilirsiniz.

 

İbrahim Saraçoğlu Bamya Kürü Faydaları Nelerdir?
Bamya içerdiği bir çok vitamin, bileşen ve maddelerin yanında önemli oranda K vitamini barındırır. Yapılan çalışmalar sonucunda bamyanın sağlık açısından insan vücuduna oldukça yararlı etkileri olduğu ortaya koyulmuştur. Bamya, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır ve manganez gibi minerallerin büyük bir kaynağıdır. Aynı zamanda potasyum zengini olan bamya, pridoksin ve selenyum besinleri sayesinde vücuda alınan zararları tamir etmek için yararlar sağlar. Özellikle İbrahim Saraçoğlu bamya kürünü tüketen kişilerde şeker yükselmesinde düşürmeye kadar giden büyük bir etkisi vardır. Bamya kürü, vücudun şeker oranını normal bir seviyede kalmasını sağlar ve böbreklere etki etmesini engeller. Yapılan bir çalışmaya göre; 2008 yılının nisan ayında İbrahim Saraçoğlu bamya kürü tüketen kişilerin tüketmeyen kişilere göre yüzde on daha az kalp hastalığına yakalanma oranı olduğu kanıtlanmıştır. Bamya kürü için, dört adet bamya uçlarından kesilir ve yan tarafına da hafifçe bir delik açılır. Bamyalar bir bardak suyun içerisine ilave edilir. Bu şekilde suyun içerisinde bir gece bekletilir. Ertesi sabah, bamyalar suyun içerisinden alınır. Diğer bir bardağın içerisine de bamyaların yapışkanlı suyu sıkılır. Üzerine su ilave edilerek bardağın içerisine doldurulur. Yaklaşık 15 gün kadar düzenli olarak bu şekilde bamya kürü hazırlanarak içilir. İbrahim Saraçoğlu bamya kürü ile içerdiği proteinler sayesinde birçok hastaların şeker seviyelerini normale döndürdüğünü ve iyileştirdiğini belirtiyor.

Bamya tohumu faydaları

  • Bamya Tohumu itinalı kullanıldığında mide ve bağırsakların çalışmasını sağlayarak hazma destekçi olur.
  • Bamyada lif oranı çok yüksektir. Mucize besin durumda olan bamya, idrar söktürücüdür ve kabızlığı gidermekte faydalıdır.
    Mineraller tarafından da zengin bir sebze durumda olan bamya, halsizliğe faydalıdır
  • Bamya dahilen göğüs yumuşatıcı, lapa şeklinde haricen çıbanları olgunlaştırıcıdır.Bamyanın çiçeklerinin suyla karıştırılıp ezilmesiyle ele geçirilen sıvının içilmesi de göğsü yumuşatır.
  • Bronşit amaçlı bamya tohumu kahvesi içilir. Bamya tohumu önce kahve benzeri kavrulup, çekilir. Şeker koymadan pişirilerek içilir.
  • Bamya tohumu bronşitin en yararlı ilacıdır.

Bamya kürü video

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git