Arı sütü Polen Propolis Bal Karışımı ve Faydaları

Arı sütü Polen Propolis Bal Karışımı ve Faydaları
24 Kasım 2020 tarihinde eklendi, 23.441 kez okundu.

Sizlere doğal ısı görmemiş çam balı , ham propolis, arı sütü ,arı poleni ve hurma poleni karışımımızdan bahsetmek istiyorum kısaca .. Çam balı mız Muğla Köyceğiz den geliyor . Hurma polenini Medine den özel olarak getirtiyoruz. Propolis , arısütü ve kestaneden mamul arı poleni Yalova nın köylerinden alınıyor. Hurma poleninin faydalarına ayrıca değineceğim inşallah ilerleyen zamanlarda .Şimdilik sadece hurma ağacının kendi ürettiği bir polen türü olduğunu bilmeniz yeterli. Kanser tedavisinde ve kısırlık tedavisinde kullanılmaya başladı ülkemizde.

Biz bağışıklık sistemini güçlendirmek adına hazırladık ve kullananların memnuniyeti karşısında çok mutlu olduk.. Covid olan hastalarda kullanıldığında iyileşme sürecini hızlandırdığına öncesinde kullanıp hastalığa yakalananların hastalığı hafif geçirdiğine şahit olduk hamdolsun.. Tabi ki şifa Allah tandır..

Polenin detaylı faydalarına buradan ulaşabilirsiniz..

Arı sütü Polen Propolis Bal Karışımı ve Faydaları

 

Ürünü buradan Sipariş verebilirsiniz.

 

 

Arı sütü Polen Propolis Bal Karışımı ve Faydaları

Kullanım şekli

1 çay kaşığı ile başlayarak (alerji ihtimaline karşı) sabah akşam aç karnına bir tatlı kaşığı olarak devam ediliyor.

Şeker hastalarının ve bal alerjisi olanların kullanımı için uygun değildir.

Çocuklarda 2 yaş üzerinde kullanıma uygundur.

Arı sütü Polen Propolis Bal ve Faydaları

Mucize karışım diye adlandırılan bal,arı sütü ve polen karışımının insan vücuduna yararlarını saymakla bitiremeyiz.

Kendi aralarında tek başlarına yararları oldukça fazla olan bu vitamin ve protein depolarının karışımıyla meydana gelen ise tam anlamıyla bir mucize olarak görülmektedir.

Vücudun zinde kalmasını sağlayan bu karışım aynı zamanda ,vücuda canlılık katar ,metabolizmayı hızlandırır, bedenin ve zihnin yorgunluğunu alır, bağırsak metabolizmasının düzenli çalışmasını sağlamaya yardımcı olur, hücrelerin yenilenmesinde çok etkilidir. Hormonal sistemin uyarılmasını etkilemekle kalmaz, karciğer fonksiyonların düzenlenmesine de yardım eder. Sporculara enerji ve alanlarındaki başarıları için ekstra güç vermeye yardım eder.

Kadınlarında hastalıklarına yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Bunların başında adet düzensizliğine yardım eder ve adet söktürücü özelliği de vardır. Hamile bayanların süt üretimini arttırmaya yardımcı olur. Cinsel gücü arttırır,vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Sabah, öğlen ve akşam 1 tatlı kaşığı olmaz üzere sade alınması halinde veya sütle karıştırılıp da alınabilir.

Arı Sütü Faydaları

* Bağışıklık sistemini destekler.
* Antibakteriyel, antivirütik özelliği vardır.
* Hücre yenileyici özelliğe sahiptir.
* Hormonları ve metabolik işlevleri düzenler.
* Bedensel ve zihinsel yorgunluğa karşı enerji kaynağıdır. Vücuda zindelik kazandırır.
* Kolesterolü düşürücü etkisi vardır.
* Karaciğeri kuvvetlendirir.
* Sinirsel rahatsızıklar olumlu etkilerde bulunur.
* Saç dökülmesini önlemede etkildir.
* Damar sertliğini engellemede yardımcıdır.
* Ülser gastrit ve kolit gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir.
* Kansızlık sorununda yardımcıdır.
* Hafızayı kuvetlendirir.
* Cinsel performansı artırır.
* Cilt sağlıgı ve kırışıklığı önlemede olumlu etkiye sahiptir.
* Adet düzensizliklerinde kullanılır.
* Yetersiz beslenmeden doğan eksikliği giderici güçlü besleyici özelliği vardır.

Son yıllarda arı ürünleri ile tedavi anlamına gelen apiterapi başta uzak doğu ülkeleri olmak üzere giderek birçok ülkede yaygınlaşmaktadır. Propolis bal polen arısütü arı zehiri gibi arı ürünlerini tedavide kullananan apiterapi kliniklerinin sayısı artmaktadır.

Balın Faydaları:

Antibakteriyel özelliği vardır. Balın içinde bakteri üreyemez. Aynı zamanda bal mikrop öldürücü niteliğe sahiptir. Kalbi korumada yardımcıdır. Vücud direncini artırır. Mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinde faydalıdır. Nezle ve gripte iyi bir destekleyicidir. Romatizmal hastalıklarda dışardan kullanılır. Balgam söktürücüdür. Kansızlık sorununda kullanılabilir.

Polenin Faydaları

•Arı poleninin bağışıklık sisteminize yararları vardır. Arı poleninde proteinler, mono ve doymamış yağlar, B, C, D, E vitaminleri, beta karoten, kalsiyum, magnezyum, selenyum, nükleik asit, lektin, sistein maddeleri bulunmakta olup bunların hepsinin bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirdiği ispatlanmıştır.

•Arı poleni alerjilere karşı dirençli olmamızda yardımcıdır. Çünkü arı poleninin içinde saman nezlesini tetikleyebilen eser maddelerden bulunmaktadır ve bazı alerji uzmanları arı polenini yöresel bitki alerjisine duyarlılığın azalmasına yardımcı olması için önerirler.

•Arı poleni stresle mücadelede size yardımcı olur. Amino asitlerin tamamını, gerekli yağ asitlerini ve ruh halini düzene sokacak vitaminleri içerir.

•Arı poleni ürünlerini almanız ise yaşantınızda karşılaştığınız streslerle savaşmanıza yardımcı olacaktır.

•Atletler yüzyıllardan beri enerjilerini ve dirençlerini arttırmak için arı polenini kullanmaktadırlar. Bu konuyla ilgili araştırmalar halen sürdürülmekteyse de, arı poleni ürünlerinin kullanımının uzun süreli etkilerinin, atletlere büyük çapta faydalı olacağı mantıklı bir anlam taşımaktadır. Arı poleninin sağladığı besin yelpazesi düşünüldüğünde, uzun süreli arı poleni ürünlerinin kullanımı vücutlarındaki gerekli besinleri düzenli bir konu için harcayan atletlere ne kadar faydalı olacağı anlam kazanmaktadır.

•Polen iştah açıcı özelliği sebebiyle zayıflık sorununda kullanilabilir.

•Arı poleni kansızlık sorununun giderilmesinde yardımcıdır.

•Güçlü besleyici özelliği sebebiyle hastalıktan kalkanları en kısa zamanda eski gücüne ve enerjisine kavuşturur.

•Arı zehirine karşı hassasiyeti ve alerjisi olanların arı poleninden kaçınması gerekir. Arı zehirine karşı alerjisi olanlara verdiği kötü sonuçlardan başka bazı yan etkileri de vardır.

•Arı poleninin inanılmaz potansiyeli ve düşük risk taşıyan yan etkileri yüzünden size günlük beslenmenizi destekleyici arı poleni ürünlerini tavsiye ediyoruz. Bu arada bir küçük problemimiz var: arı poleni büyük ölçüde hazmı zor (kabuk)lardan oluşur. Arı poleninin faydalarından yeteri kadar yararlanabilmek için muazzam miktarda yemeniz gerekir. Toplam birimin sadece yaklaşık %5‘i vücudunuza biyoyararlanım sağlar.

Polenin faydalarından yüksek düzeyde yararlanabilmek için uygun koşullarda elde edilmiş olması gerekir. Çeşit bakımından çok zengin çiçekli bitki ortamında elde edilmiş olan polen şifalı olma özelliğini taşır. Arı ürünlerini kullanırken bu açıdan dikkatli olmak gerekir. Bal polen gibi arı ürünlerinin elde edilmesi zahmetli bir iştir.

Ancak çok kısa bir sürede bol miktarda üretilen ve besin değeri açısından önemi olmayan ballar gibi yine bu şekilde üretilen polenlerde doğal tedavi açısından bir anlam taşımaz. Polenin arısütünün ya da balın faydaları öncelikle onların nasıl ve hangi ortamlarda üretildiği ile ilgilidir. Bu yüzden polen ya da arı sütü bal polen karışımı gibi arı ürünleri kullanırken aldığınız ürünün güvenilirliğinden ve kalitesinden emin olmalısınız.

 

Arı sütü Polen Propolis Bal Karışımı ve Faydaları

 

Kısaca tanıştırayım koyu kahverengi propolisimiz şişede arı sütümüz ,un kıvamında olan hurma polenimiz ve kividen ve kestaneden mamul arı polenimiz..

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git