Mutfağınızı zengin gösterecek 10 öneri

Mutfağınızı zengin gösterecek 10 öneri
25 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 7.333 kez okundu.

Bu başlıkta size mutfağınızı zengin gösterecek 10 öneri sunuyoruz.Mutfak tasarımı özellikle bayanlar için çok önemlidir.Hayatımızın büyük kısmı mutfakta geçer .Küçük değişikliklerle daha ekonomik olarak mutfaklarımızı yenileyebilir, daha ferah daha yaşanılası hale getirebiliriz.Şüphesiz mutfak yerleşimi güzel olursa mutfak daha kullanışlı olur ve bu işimizi büyük ölçüde kolaylaştırır.İşte mutfak dekorasyonu için basit öneriler

mutfak yerleşimi

1. Donanımları yenileyin

Bir mobilyanın donanımlarının görünümü mobilyanın bütününü etkiler. Mutfaktaki donanımları değiştirerek, mutfağın genel havasını değiştirebilirsiniz. Örneğin, mutfak çekmece ve dolaplarının kulplarını değiştirerek, mutfağınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.

2. Daha açık bir renge boyayın

Duvarlarda ve dolaplarda kullanılacak daha açık renk bir boya, mutfağı daha büyük ve haliyle daha zengin gösterir. Açık renkler ışığı yansıttığı için çizik gibi bazı kötü görüntüleri de saklar.

3. Dolap kapaklarını yenileyin

Eski dolaplarınızın kapaklarını yenileyebilir ya da zımpara ve boya ile farklı bir renge boyayabilirsiniz. Bazı bölmelerde camdan kapaklar da tercih edebilirsiniz.

4. Işıklandırmayı değiştirin

Işık dekorasyonda çok önemli bir unsurdur. Mutfaktaki ışıklandırmayı elden geçirerek, bambaşka bir atmosfer yaratabilirsiniz. En çok kullanılan yaşam alanı olan mutfaktaki ışığı arttırarak, enerji seviyesini de arttırabilirsiniz.

mutfak tasarımı

5.Sanat eserleri kullanın

Mutfak duvarlarına sanat eserleri asarak, mutfağı zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Büyük ve gösterişli parçalar kullanmaktan çekinmeyin. Böyle parçalar mutfağı daha büyük gösterecektir.

6. Mutfak araçlarınızı paslanmaz çelik rengine boyayın

Halen çalışmakta olan mutfak araçlarınızı yenilemek için paslanmaz çelik rengine boyayın. Bu sayede, mutfağınızdaki araçlar son model bir görünüme kavuşacaktır.

7. Pencerelerinizi giydirin

Pencerelerinizi istediğiniz renk ve desende giydirerek, mutfağınızın dekorasyonunu mutlak bir şekilde değiştirebilirsiniz. Pencerelerde seçeceğiniz renk ve desenin mutfağın geri kalanı ile uyumlu olmasına özen gösterin.

mutfağınızı zengin gösterecek 10 öneri

8. Yemek masanızı stilize edin

Yemek masanıza bir orta süsü ve taze çiçekler yerleştirerek, masanın canlanmasını sağlayın. Masanın konumuna ve şekline göre farklı kumaş ve yastıklar da kullanabilirsiniz.

9. Eski meyve tabağınızı yenileyin

Mutakta duran eski meyve tabağınızı ya da buna benzer dekoratif elemanları yenileyin. Bunu yaparken uyumlu renkleri baz alarak, gösterişli bir etki yaratabilirsiniz.
Clever Storage Solutions For Every Room In The Home. YES YES YES, PERFECT
10. Küçük mutfak aletlerini kaldırın

Mutfaktaki dağınıklığı ortadan kaldırarak, hiç para harcamadan daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Tost makinesi, blendır ve kahve makinası gibi mutfak araç gereçlerini göz önünden kaldırın. Dağınıklık daima mekanın görünümünü aşağıya çeker.

Küçük bütçeler ayırarak, kısa bir süre içinde mutfağınızı baştan yaratabilirsiniz. Evin en önemli yaşam alanı olan mutfakta yapılan her değişiklik, evin genelindeki atmosferi de olumlu yönde etkileyecektir.

mutfağınızı zengin gösterecek 10 öneri

mutfak tasarımı

mutfak yerleşimi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git