Çaydanlığı Temizleyip Parlatmanın yolu

Çaydanlığı Temizleyip Parlatmanın yolu
12 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 24.932 kez okundu.

çaydanlığı parlatmak için püf noktaları

Çaydanlık temizliği  dışının parlatılması ve içerisindeki kireci temizlemek üzere iki kısma ayrılır.Çelik çaydanlık parlartılırken hem doğal maddelerden hem kimyasal maddelerden faydalanılabilir.Çaydanlığı parlatmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.Aynı işlemi kettle temizleme olarak da düşünebilirsiniz.

Çaydanlıgınızın  İçindeki kireci temizlemek 

Çaydanlıgınızın içindeki Sarartı ve kireçtenden kurtulmak için limon tuzu veya biriktirdiğiniz limon kabukları  ile kaynatmanız  yeterlidir. Çaydanlıgınızın içini tamamen dolduracak kadar su koyup içine birkaç yemek kaşığı limon tuzu atıp kaynatın..Ayrıca bu yöntem eğer kireç varsa demliğinizdeki kireci de temizleyecektir.

Çaydanlığınızın Dışını parlatmak için

 Çaydanlığınızın dışını parlatmak için ise kullanmanız gereken ürün sirke ve karbonat karışımıdır.

Bir miktar sirke ve karbonatı karıştırıp demliğinizi bu karışımla güzelce silin. Çaydanlığınız pırıl pırıl olacak.
Ayrıca sirke ile bir miktar tuzu karıştırıp bu karışımın içinde demliğinizi bekletmeniz de Çaydanlığınızın inci gibi parlamasını sağlayacaktır. Veya bir poşete cif döküp çaydanlığınızı ovalayabilirsiniz emin olun iyi sonuç alacaksınız
Son olarak kaynar suda eritilmiş kaya tuzu ve sirke karışımı da hem Çaydanlığınızı dezenfekte edecek hem de Çaydanlığınızın pırıl pırıl parlamasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Çaydanlığı Temizleyip Parlatmanın yolu Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. kpss0173 diyor ki:

    güzellllllll ve faydalı kimyasallardan uzak durarak temizlik yapmak güzel zehirlenmiyoruz en azından teşekkür ederim faydalı bilgiler içinnnnnnn:)

    1. rumma diyor ki:

      Rica ederim.Limonu bizzat denedim kaynattıktan sonra bir gece bekletirseniz daha etkili oluyor.Kettle temizliği için de geçerli

Sayfa başına git