Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Geçer

Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Geçer
28 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 5.237 kez okundu.

Çamaşır suyu hanımların vazgeçilmezidir.Peki çamaşır suyu kokusu nasıl geçer işte bu başlık altında bu sorunun cevabına değineceğiz.Doğal yoldan çamaşır suyu kokusunu gidermek mümkün. Özellikle elimize sinen çamaşır suyu kokusu  çok  kolay bir şekilde çıkarılabilir.

çamaşır suyu kokusu nasıl gider

çamaşır suyu kokusu nasıl gider

Eldeki Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?

  • İşin en kolayı bu kokunun oluşmaması için temizlik sırasında ameliyat eldiveni denilen plastik eldivenlerden yararlanmaktır. Eğer bu eldivenlerden kullanmadıysanız çeşitli yöntemlerle kokuyu gidermenin mümkün. En çok kullanılan yöntem elma sirkesidir. Bire bir ölçüde olacak şekilde elma sirkesi ile su karıştırılır ve bir sünger yardımıyla ellere uygulanır. Daha önceden kullanmadığınız bir bulaşık süngeri ya da banyo lifi işinizi görecektir.
  • Limon da ellerdeki kokuyu giderecek etkili yöntemlerden bir tanesidir. Başta tırnaklar olmak üzere elin tamamı limonun kabuğu ile ovulur ve yaklaşık 15 20 dakika bekletildikten sonra yıkanır.
  • Odadaki Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?Çamaşır suyu ile yapılan temizliğin ardından yalnızca çamaşır suyunun kullanıldığı oda değil neredeyse bütün ev kokuya bürünmüş olur. Üstelik kokunun giderilmesi de uzun bir süre almaktadır. Bütün camları açmış olsanız da yaklaşık üç dört saat boyunca bu koku evinizde kalacaktır. Ayrıca yalnızca koku ile sınırlı kalmayıp baş ağrısı, mide bulantısı gibi rahatsızlıklara yol açabilir. Kokunun giderilmesi için ise etkili iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi tencerenin içerisine 1 su bardağı su ve bu suyun içerisine de 4 5 yemek kaşığı kadar elma sirkesi dökerek tenceredeki suyu kaynatmaktır. Buhar çıktıkça koku yayılacak ve çamaşır suyunun kokusu giderilecektir; ancak sirke kokusu da pek çok kişi tarafından sevilmediği için yöntem çok kullanışlı olmayabilir. Eğer siz de bu yöntemi beğenmediyseniz yumuşatıcı yöntemini deneyebilirsiniz. Kıyafetleriniz için kullandığınız en sevdiğiniz yumuşatıcı, yaklaşık bir kapak olacak şekilde bir tencereye koyulup tencerenin üzerine göz kararı su ekleyerek kaynatılır ve buharıyla evinizin mis gibi kokmasını sağlanır. Ayrıca bu yöntemi çeşitli esansiyel yağlar uygulamak da mümkündür
  • Çamaşırlardaki Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?Çamaşır suyu beyaz renkli kıyafetlerin olmazsa olmazıdır. Genellikle makinada yıkadığınız çamaşırlarda bu çamaşır suyu kokusu duyulmaz. Ancak kimi zaman programın kısa olması, makinanın fazla dolu olması gibi nedenlerle çamaşırlarda koku kalmış olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda öncelikle çamaşırları evin içerisine değil balkonu asmanız önerilmektedir. Ardından bir sprey şişeye koyacağınız parfüm ya da yumuşatıcı ile kıyafetleri kokutabilir ve çamaşır suyu kokusunun bastırılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yıkama sırasında makinanızın o yıkama gözüne ilave edeceğiniz bir çay bardağı sirke veya bir yemek kaşığı karbonat kokunun en baştan oluşmasını engelleyecek doğal bir yöntemdir.

güzel koku

Çamaşır suyu kokusu nasıl geçer

çamaşır suyu kokusunu gidermek için ne yapmalı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git