Yaşasın camiye gidiyorum

Yaşasın camiye gidiyorum
14 Ekim 2011 tarihinde eklendi, 1.956 kez okundu.


Geçtiğimiz hafta camiler ve din görevlileri haftasıydı , çok güzel bir video hazırlamışlar  sonuna kadar izlemenizi öneririm..

Herkese hayırlı , bol bereketli cumalar diliyorum..Basiret ve feraset sahibi müslümanlardan olmamız duası ile…

Sevgili Peygamberimiz Hicret’ten sonra inşa ettirdiği, kendisinin de sırtında kerpiç ve harç taşıdığı Mescid-i Nebevî’de önceleri bir ağaca dayanarak hutbe okumuş, daha sonraları da sahabe tarafından üç basamaklı bir minber yaptırılmıştır.

İşte Hz. Peygamber bir Cuma günü binlerce mü’minin karşısına çıkıp hutbe okurken, çok sevdiği ve daha yaşları küçük olan iki torunu Hasan ve Hüseyin Mescide gelirler. Hem de düşe kalka. Peygamberimizin yanına gelmeye çalışan torunlarından biri düşer. Hemen Hz. Peygamber konuşmasına ara verip torunlarını kaldırmak için onların bulunduğu tarafa doğru yönelir. Sahabeler yerden kaldırıp çocukları kucaklayıp Hz. Peygamber’e verirler. İki torununu da kucağına alan Allah’ın son elçisi, tekrar minbere çıkar ve çocukları kucağına alarak hutbesine kaldığı yerden devam eder.**

Hutbenin sonuna kadar da onları kucağından indirmez. Bu binlerce Müslümana çok açık bir uyarı, bir ders, bir örnek davranıştır. Bugün babalar camiye giderken çocukların yanlarında götürmedikleri gibi, çocukların camiye gitme taleplerini dahi kabul etmemektedirler.

Oysa bırakın çocuğun camiye gitme hevesini, isteğini kırmayı, baba ve annelerin çocukları camiye gitme, onları camiye götürme konusunda teşvikçi olmaları, hatta deyim yerindeyse seferber olmaları gerekmektedir.

Ya çocuk camide gülerse? Varsın gülsün!.. Ya koşarsa? Varsın koşsun! Ya uykusu gelip uyursa? Varsın uyusun!… Çocuğun camide koşması, ağlaması, gülmesi yasak mıdır? Eski hocaların deyişiyle, hangi  “kara kitap”da yazar, yasak olduğu?..

Alıntıdır


Etiketler:

Yaşasın camiye gidiyorum Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Filiz diyor ki:

  Paylasimin icin Allah razi olsun arkadasim… Senin de cuman mübarek olsun… Sevgilerimle,

 2. sehrinaz diyor ki:

  yazınızı severek okudum çok teşekkürler….

 3. adnan diyor ki:

  allah c.c razi olsun hersey cok guzel de tek bir aciya sorum olacak acaba hangi diyanet camiasinda klibinizdeki imam efendinin yaptigi davranis yasatiliyor hic bir yerde yasim 38 gördügüm teksey cami namaz kilip cikma yeridir cocuklara yer yoktur oysa klibinizde tam tersi klibiniz muhtesem ama gercekdede bu sekil olsa dedikleriniz gercekten yasanabilir avrupada yasiyorum vede gelen % 80 imam abilerin davranislarinin bundan cok daha farkli oldugunu iletmek istiyorum yabanci bir devlette yabanci bir kültürlen ic ice yasiyoruz bu acidan bakipda imamlarimizin cocuklara daha degisik bakmalarini isterdi acizane gönlümüz ama ne yazikki bundan cok uzakdayiz dilegimiz yakin olmasi diyerek cirkin yazilarima son veriyor özürümüzün kabulünü talep ediyoruz s,a

  1. rumma diyor ki:

   Estağfirullah kardeşim…Doğru söylüyorsunuz. Avrupadan Türkiye ye gelen müslümanların burada nasıl bozulduklarına bizzat şahit oldum.Tertemiz gencecik beyinlerin buradaki okullarda nasıl deforme olduklarını üzülerek izledim.İslamiyet in kıymeti daha iyi biliniyor Avrupa da .Özellikle sonradan müslüman olmuş kardeşlerimiz tarafından.

   Zannediyorum imamlarımızı düzeltmek için önce imam hatiplerimizi düzeltmemiz gerekli.Şu an en düşük puan ile hiç bir yeri kazanamayan öğrencilerin ,(istisnalar hariç) barındığı bir okul durumunda Yalova için konuşuyorum.Muhakkak yüksek puanlı kaliteli ,güzel eğitim veren imam hatiplerde vardır lakin sayıları bir elin parmaklarını geçmez.Bu sistemle işimiz zor. İmamlarımız eğitimci kimliği olmayan iletişime kapalı insanlar olduğu sürece çocuklarımızın camiye sıcak bakmaları olanaksız.

   Tabi burada cemaatte önemli .Yaşlılardan oluşan bir cemaatin tahammül gücü minimum düzeyde maalesef..

   selam ve dua ile..

 4. Fatma Akay diyor ki:

  camiyi seviyorum

Sayfa başına git