Peygamberimizin Miraca çıkarken üzerine bastığı taş…

Peygamberimizin Miraca çıkarken üzerine bastığı taş…
24 Temmuz 2009 tarihinde eklendi, 6.579 kez okundu.

peygamber(sav)in miraca çıkarken üzerine bastığı taş olmasının yanı sıra ibrahim peygamberin oğlu ismaili kurban etmek için yatırdığı taş olması islam dünyasındaki önem hanesine artı iki puan ekler.

altı boş olan ve sadece bir köşesinden destekle durabilen bir kaya parçası. hz. muhammedîn, üzerinden miraca yükseldigi tas. kubbet-üs sahra nın içinde “asılı duran taş” anlamına gelen hacer-i muallak adi verilen taştir. bu kayanın içine on bir basamak merdivenle inilebilmektedir. kayanın iç kısmı yaklaşık 1.5 metre yüksekliğinde ve 4.5 metre x 4.5 metre boyutlarında boş bir mekandır. içeriden tavana bakıldığında havada asılı izlenimi verir, bundan dolayı hacer-i muallak olarak anılmaktadır. hz. fatma bu kayanın yanında namaz kıldığı için özellikle de çocuk sahibi olmak isteyen kadınların dua ettikleri bir mimber yapılmıştır. yine cami içinde mermere gömülü ve dışı tahta oymalı bir kutu içinde sakalı şerif vardır. herkes bunun içine elini sokuyor. yine muallak taşının altında, hz. muhammedî kendisini almaya gelen meleğin kanatlarının üzerinde iken, onunla birlikte yükselen kaya, peygamberimizin işareti ile durmuştur. kayaya sonradan sütunlarla destek yapılmış

Etiketler:

Peygamberimizin Miraca çıkarken üzerine bastığı taş… Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. mahmut diyor ki:

  gerçekten şahane birşey inanılmaz (ALLAH) büyüktür

 2. yücel diyor ki:

  arkadaşlar bu görüntü gerçek değildir. yanılmayalım. gerçek taş kunnet-üs sahranın içerisindedir. bu resim müslümanlarla dalga geçmek için yapılmıştır ve gerçek taşı görenlerin dili tutulmasın diye altı doldurulmuştur.

 3. kader kaya diyor ki:

  çok güzel yapmışlar

 4. Hatice Elitaş diyor ki:

  çok etkileyici

 5. Ali Dülger diyor ki:

  Eskiden hacca gidenler küdüsü ziyaret ederek giderdi.Büyük babam 1964 yılında hacca giderken bu kutsal taşı ziyaret etmişti,taşın duruş şeklini hayretle dinlemiştim.Bu konunun detaylı bir şekilde çok isterim bilmiyorum tanıtıcı bir film varmı.

 6. Mehmet Yörük diyor ki:

  bu taşın neden başka yönlerden fotoğrafı yok ki, acaba. İstanbul Üni. matematik ve fizk bölümlerinden ve Ankara İlahiyat Fak. yaptığım araştırmalar da fizik kurallarına aykırı olduğunu, zamanında bazı peygamberlerimizin yaptığı o günlere ait bazı mucizelerden birisi olduğu bahsi geçen asıl taşın bu taş olmadığı halen bir destekle başka yerde durduğu söylenmektedir. Özellikle bu görüntüye aldanmayınız.

 7. Deli Gönlüm diyor ki:

  kurban olurum o bastığın taşa

 8. önce sen ismini yaz diyor ki:

  Bu uydurma resmi kasıtlı mı koydunuz? Kasıtlı koyduysanız kimin adına çalışıyorsunuz?

  1. rumma diyor ki:

   fbı ..:)

 9. meral diyor ki:

  maşşallah

 10. safiye diyor ki:

  kurban olurum ayak bastığın taşa kurban olurum seni yaradana

Sayfa başına git