Kötü ! Bir Güne Uyanmak

Kötü ! Bir Güne Uyanmak
20 Ekim 2011 tarihinde eklendi, 1.564 kez okundu.

Kardeşimin yazısı  duygularıma tercüman oldu, zira kelimeler boğazımda düğümleniyor..Allah ailelere sabır ihsan eylesin..

Bazen çokça kelimeler biriktirirsiniz içinizde.Bazen, detayları o kadar çok hayatınızın manşetine oturtursunuz ki, hayatınızda olması gereken ana maddeleri gözardı edersiniz istemeden.

Bazen de öyle şeyler olur ki, tüm sözler, kelimeler önemsizleşir içinizde. Biriktirdiğiniz her şey birden yok olur, söz biter, kelimelerin ehemmiyeti uçar gider…

İşte bugün de, sözlerin ehemmiyetsizleştiği bir gündeyiz.

Tüm milletimizin içinde bir buruk acı, bir büyük üzüntü, boğazlarımızda bir düğüm var bugün.

Yastayız.

Evlatlarımız ölüyor, çok haksızca, çok kalleşçe, çok sinsice öldürülüyor zalimler tarafından. ´Türkiye güçlü bir devlet, başımız sağolsun´ deyip maalesef ki çıkıyoruz işin içinden her zaman. Birkaç gün rahmet diliyoruz, birkaç gün ciğerimiz yanıyor. Öfkemizi dindirmek için sloganlar atıyor, birkaç günlüğüne de olsa ´tek yürek, tek millet´ olmayı başarabiliyoruz. Sonra tekrar gündelik işlere devam ediyoruz yazık ki…

Aydınlarımız, yazarlarımız Tv programlarını, gündelik zırva işleri, mesela Adriana Lima hakkındaki düşüncelerini paylaşa dursun, şehit isimleri unutuladursun, kanları kuruya dursun bir kenarda.. Ateşin düştüğü anne yüreklerine, bu yitip giden hayatların bir bedeli olması gerektiğini ve bu bedeli de devletin en ağır şekilde ödeteceği hikayesini bu sefer nasıl inandıracaksınız ?

´Gözyaşı neye yarar, Neden ter dökmediniz ? ´ diyen İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif, bugün bu ahvali görse, kızının iffetine göz dikenlere tükürdüğü gibi, bu mezalime sessiz kalanları da okkalı bir tükürükten payidar edecektir korkarım ki.

Bir şeyler olsun istiyoruz. Susmayalım istiyoruz. Ağlamasın analar, onlarla birlikte bizler de ağlamayalım… Somali´de aç kalanlar kadar değeri olsun bari ölen canların, Somali için çözüm arayışına giren büyük Türkiye Devleti, bu sorunu da görsün, ve çözsün istiyoruz.

Ama nasıl ?

PKK ya verilen bunca iyi niyet sinyallerinin bir sonuca ulaşmadığını, bilakis onlara atılan güle, kurşun ile karşılık verdiklerini anladık geçte olsa.

İyi niyetimiz tükendi. Sabrımız taştı. Bıçak kemiğe dayandı.

Bir şeyler olsun istiyoruz, bir şeyler…

Gencecik delikanlılarımız toprağa düşmesin en delikanlı çağlarında..

Bir hilal uğruna güneşler batmaya devam etmesin istiyoruz..

Ve bu uğurda Türk Milletinin hangi bedeli ödemesi gerekirse gereksin, yine de taşın altına elini koymaktan hiç geri durmayacağını biliyoruz. Çünkü Türk Devleti kolay, kolay bu hale gelmedi. Çünkü bizler Osmanlı torunları olarak, bu mücadeleci ruhu damarlarımızda halen taşımaktayız.

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmadı. Ve bu hainliğe nasıl bir cevap vermek gerekirse gereksin, asla bedel ödemekten kaçınmayacak !

Zalimler için yaşasın Cehennem !

Hem dünyada, hem Ahirette bunun bedelini misliyle ödeyecekler, ödesinler dilerim.

Ölen yiğitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Başta aileleri olmak üzere, tüm Türk Halkının başı sağolsun..
Yazının orjinalini buradan okuyabilirsiniz..

Etiketler:

Kötü ! Bir Güne Uyanmak Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. evatolyesi diyor ki:

    Ailelerin içleri yandı Allah hepsine sabırlar versin:(

  2. semiha diyor ki:

    Allah cümlemize sabır versin. Yüreği dağlandı o şehit analarının. Allah onlara yardım etsin. Evlat acısı gibisi yok. Kim ne dese kim ne yapsa o çocuklar geri gelmeyecek. Ölenlere Allah’tan rahmet dilemekten başka elimizden gelen yok :(

Sayfa başına git