Dini Çocuk Kitapları Tavsiyesi / Saliha Ferşadoğlu

Dini Çocuk Kitapları Tavsiyesi / Saliha Ferşadoğlu
19 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 3.261 kez okundu.

dini çocuk kitapları

Yaz tatili geliyor çocuklar tatilde dinlenecek muhakkak..Dinlenirken ellerinde cep telefonu tablet yerine kitaplar olsa , hem okusalar hem dinlenseler hem de bilgilenseler. İşte size  3 tavsiye kitap , inanın sadece çocuklar değil siz de çok severek okuyacaksınız. Sahabe günlüğü bilhassa yaş olarak 11 yaş üzeri herkesin okuyabileceği bir kitap.Bu kitapların özelliği belirttiğim gibi hikayelerin içerisine yerleştirilmiş sahabe ve ashaba ait harika bilgiler içeriyor.

Kitap içinde kitap hikaye içinde hikaye …Çok dini çocuk kitabı okudum çocuklarla beraber , çoğu kere çocuklar sıkıldı ben devam ettim.. Çocuklara hitap etmenin bir sanat olduğunun farkında olmadan yazılmış kitaplardı bir çoğu..Bu kitaplarla yazarımız sevgili Saliha Ferşadoğlu çocukların kalbine giden yolu çok güzel tespit ederek harika bir üslup kullanmış. Kendisini yürekten tebrik ediyorum. Çocuklarınıza okur mu okumaz mı diye düşünmeden gönül rahatlığı ile alabileceğiniz muhteşem 3 kitap, 

Kitapları kitapçılarınızdan ısrarla isteyin .İnternette kitapyurdu gibi online alışveriş yapabileceğiniz sitelerde mevcut olmakla beraber yayınevinden de isteyebilirsiniz..

Dini Çocuk Kitapları Tavsiyesi

radyolu günler

Kitabın arka kapağı zannediyorum kitap hakkında az da olsa bir izlenim sahibi olmanızı sağlayacaktır.Tabi ki içerisinde çok daha fazlası var..

sahabe hayatı

Muhammed (asm) ümmetinin yıldızlarından bir sahabe efendimiz bizlere sesleniyor: – Günlüğüne kaydettiği her bir olay ile bir hadis-i şerifi bizler ile paylaşıyor.

– Kâh Suffe Ashabının, kâh Hz. Ebubekir’in, kâh Hz. Ömer’in yanından. – Bazen de Mescid-i Nebevi’den, Peygamberimizin (asm) dizinin dibinden, Mekke’den, Medine’den… – Duygularını da katıyor işin içine. – Hüznünü, kederini, ümitlerini, hayallerini, kızgınlığını, acılarını… – Günlüğe kayıtlı kırk olay kırk hadisle son buluyor. O Sahabe 1400 küsur sene öncesinden günümüze seslenirken, sizler de kendinizi o yıllarda Peygamber Efendimizin yanında hissedeceksiniz.

hz aişenin izinde

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git