Kınama ve itidal çağrısı

Kınama ve itidal çağrısı
14 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 2.365 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Innocence of Muslims (Müslümanların Masumiyeti) adlı film sistematik saldırıların son halkası oldu. Bütün İslam coğrafyasında büyük bir infialle karşılanan filme gösterilen haklı tepkilerin yanında İslam’ın çizdiği sınırları aşan protestolar da sergilendi.

Tamamen gerçekdışı iddialar, safsata ve hakaretler üzerine kurulu olan ve lanetlediğimiz bu filmin doğurduğu tepki dalgası ülkemize de ulaşarak haklı reaksiyonlar ortaya çıkardı.


Burada tüm İslam âlemi gibi ülkemiz Müslümanlarına da düşen; İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) ve O’nun ashabına yapılan menfur yakıştırmalara en sert şekilde tepki göstermek ancak bunu İslam’a, İslam’ın öngördüğü değerlere yakışacak bir üslupta yapmaktır. Nitekim 2006 yılındaki karikatür krizinde Müslümanlar, gösterdikleri ölçüsüz tepkilerle, haklı olan taraf durumundayken kimi bakımlardan haksız konuma düşmüşlerdi.

İslam dünyasının fertleri; bulundukları coğrafyalarda, İslam’a yönelik karalama kampanyasının bu son halkasına sessiz kalmamalı, sahip oldukları imkânlar dahilinde tüm kitle iletişim araçları, basın ve yayın organlarıyla tepkisini dile getirmelidir.

Bu çağrı son peygamber.info da yayınlanmıştır.

Etiketler:

Kınama ve itidal çağrısı Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. zehra diyor ki:

  Sevgili Rumma, yasanan durum gercekten cok üzücü. Ama beni asil üzen yayinlanan film degil, müslümanlarin gösterdigi tepkiler. Hicbir sekilde Islam´a yakismayan hareketler. Gercek müslüman, gercek Islam mensubu kisiler böyle durumlarda ilim, bilgi ve sukunetle karsit yanit vermeliler. Ama ne yazik ki yasanan kaba kuvvet durumlar sayesinde ISLAM bir öfke, cehalet ve terörö unsuru olarak nitelendiriliyor ve aslinda karsit görüsün ekmegine yag sürüyoruz. Acizane fikrimi paylasmak istedim, sevgilerimle

 2. Ana Panda diyor ki:

  Ölçümüz İslamdır, müslümana yakışan tepki verilmeli.. Dileğim en kısa zamanda, filmin yönetmeni, yapımcısı ve oyuncularının kafalarının uçurulması!

 3. füsun diyor ki:

  http://www.nasibimce.com ve http://www.porselendemlik.com

  Tarafından hazırlanmış olan

  76.PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİ’NE

  20 EYLÜL 2012-20 EKİM 2012

  TARİHLERİ ARASINDA

  http://fusununmutfagi.blogspot.com

  YANİ BEN EV SAHİBELİĞİ YAPACAĞIM.

  SİZ SEVGİLİ ARKADAŞLARIMI VE KATILMAK İSTEYEN HERKESİ ETKİNLİĞİMİZE DAVET EDİYORUM!!!

  İSTEDİĞİNİZ KADAR TARİFLE KATILABİLİRSİNİZ…

  ETKİNLİĞİMİZE YEMEK GÖNDERİLMEMESİNİ RİCA EDİYORUM.
  LÜTFEN ÇAYIN YANINDA VERİLECEK TARİFLER OLMASINA DİKKAT EDELİM.
  SEVGİLER…

 4. rumma diyor ki:

  Zehracım çok doğru diyorsun ..Beni düşündüren filmi görmemiş olmamız ..Zannediyorum ahlaksız sahnelerde var ..İnsanların en değer verdiği şeye bu denli şerefsizce saldırılıp tahrik edilince böyle manzaralar ortaya çıkıyor ne yazıkki..:(

 5. Ana Panda diyor ki:

  Sevgili Rumma.. Youtube-dan filmin az bölümünü izleyebildim. ingilizceydi.. sinirden boğuluyordum. papazın yanına gidiyor ordaki karakter,Hz.Haticeyi canlandıran kadın papaza diyor yardım et Muhammede.papaz diyor kitap yazarım ona ben.. Yani Kurana hakaret var.. sonra yatak sahneleri varki, Hz.Hafza geliyordiyor benim gunumde nasıl başka kadınla olursun? Muhammed diyor, Ayşeye söyleme babanı halife yaparım. o da terlikle dövüyor onu.
  Rasulullaha gay yakıştırması var.. sahabeler gülüyorlar ve diyorlar bilmiyormusunuz asıl gay olan Ömerdir.
  ve ya savaşları anlatıyorlar guya, Muhammed diyor savaş ganimetleri bizimdir.kadınları da bizimdir. sahabeler pis pis guluyor ve diyorlar ya çocuklar? biliyorsun biz çocukları da seviyoruz… SubhanAllah!!! sahabelerin gay ve pedofili olduğunu söyluyor.
  artık daha ne yazsam?

  kınama ve itidal çağrısıyla olmuyor bu işler! tarihe bakın, Rasulullah saw zamanında Umeyr olayını okuyun. dinimizi yerden yere vurmak isteyen kadını nasıl öldürüyor Umeyr ve Peygamberimiz saw onu örnek gösteriyor her zaman sahabelerine!

  İslamdan uzağız.. ılımlı mılımlı diye diye ne hale geldik!

  1. rumma diyor ki:

   Sevgili ana panda son yorumumda demek istediğim tam olarak buydu..Tahmin ediyordumda bu kadarını beklemiyordum..

   Ilımlı islam banada ters ,ayetler, emirler,hadisler ve yasaklar belli.Şu an bayan olarak yapabileceğimiz sadece bu kadar..Birde Allah ın kahhar ismiyle kahretmesi için dua edebiliriz.İtidal den benim kastım ,müslümanların Amerika ve İsrail in oyununa gelmemeleri ..Müslümanlar üzerinde o kadar ince oyunlar hesaplar yapılıyor ki ..
   Bu tür videolar youtube de yüzlerce , Allah a inanmayanlar rabbimiz için bile neler söylüyor..Bazen merakımdan forumlarına göz atarım sadece kendi kendilerini nasıl kandırdıklarına şaşarım.

   Şüphesiz Allah mutlak üstündür ve kimsenin yaptığını yanına bırakmaz, intikam alıcıdır.

   innallâhe azîzun zuntikâm(

Sayfa başına git