Ellerimin arasından kayıp gider zaman…

Ellerimin arasından kayıp gider zaman…
16 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 1.711 kez okundu.

Geçtiğimiz aydan biriktirdiğim güzel anıları, anları sizlerle de paylaşmak istedim. Sevgili Hacer hanımın evine misafir olduk. Tatlı kızı Zeyneple beraber bize nefis mamalar hazırlamış.

Sohbet eşliğinde kahvenin tadı bambaşka idi. İçine sevgisini de katmış sağolsun sevgili Zeynep.

Sürpriz !!! kavala kurabiyesi tarifimiz denemiş..

Çayın tadı o kadar güzeldi ki .Hemen sordum tabi.. Mardinden geliyormuş çay. Aynı çaydan aynı yerden aldım aynı şehir suyu ile demledim ama aynı tadı bulamadım ne yalan söyliyeyim..

Patates salatası çok değişik olmuş içerisinde  tane hardal ve frenk maydanozu vardı.Bir de farklı olarak mayonez eklenmiş.

Bazen çocukluğunuza geri gidebilirsiniz.Anne babanızın elinden tutup gezmeye gitmek ruha şifa..:)

Yalova /Çiflitliköyde yıldız pide 2 çok nezih bir ortam. Yemekleri de çok güzel. Servis yapılmadan önce gelen salata ve lavaş ekmekle de doymanız mümkün. Yediğimi içtiğimi teşhir etmiyorum asla.. Bu blogda hiç öyle bir hava var mı..:))

Sevgili arkadaşım Mutlu gün kurabiyecisi Aslı yeni bir dükkan açtı Yalova da adı Haticupcake  tabiki sadece cupcake yapmıyor.Bu fotoğraftaki brownie cookie mesela.Enfes bir tada sahip.

Sağolsun dükkanına her uğradığımda bir izzet ikramda bulunur. Bu tarçınlı rulolara bayıldım ben bayıldım..

Bu müthiş çikolatalar sevgili Mukaddes ablamın hediyesi  ..Ne güzel insanlar var çevremde hamdolsun.

Bu kadar şımartılmayı hak edecek ne yaptım ki ben..:)

Bu fotoğrafta konu kızarmış halkalar değil tabağın üzerinde durduğu sehpa..Sevgili Mukaddes ablam dan hatıra. Bakıp bakıp mutlu oluyorum.Çok teşekkürler ablacım ben de seni seviyorum..

Arada böyle çok bunaldığınızda temiz hava ne kadar iyi geliyor insana..

Bardağın hep dolu tarafını görmeli insan değil mi ? Esasen bardağın yarısı su ile yarısı hava ile doludur.Boş yeri yoktur. İşte bu fotoğraf  doktora gidilmişken uğranmış bir manzara gibi duruyor mu :))

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git