” Bizi insan olarak görmüyorsanız bari hayvan olarak görün…”

” Bizi insan olarak görmüyorsanız bari hayvan olarak görün…”
5 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 1.711 kez okundu.

 

Bütün hatlardan 3072 ye SURİYE yazıp göndererek ihh aracılığı ve güvencesiyle 5 tl bağışda bulunabilirsiniz.

www.ihh.org.tr

 

Bu Çığlığa Ses Verin ” Bizi insan olarak görmüyorsanız bari hayvan olarak görün…”

Uygar dünyanın sessiz bakışları altında ırzları kirletilen, çocukları vahşice katledilen ve hergün ölüm korkusu ile yaşayan Suriye’liler sağır dünya medyasına seslerini duyurmaya çalışıyorlar. İnsanlığın hergün vahşice öldürüldüğü yer olan Suriye’de… 

Uygar dünyanın sessiz bakışları altında ırzları kirletilen, çocukları vahşice katledilen ve hergün ölüm korkusu ile yaşayan Suriye’liler sağır dünya medyasına seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

İnsanlığın hergün vahşice öldürüldüğü yer olan Suriye’de yaşayan halk yaşanan vahşetler karşısında kulak tıkayan sağır dünyaya ” Bizi insan olarak görmüyorsanız bari hayvan olarak görün…..” diye sesleniyorlar.

Esed rejim güçleri tarafından kuşatılan Şam-beyt Sahım köyünde yaşayan bir kadının dünyaya seslenişi.
Buradaki en büyük ızdırap ve trajedi hasta olan çocuklar, hasta yaşlı adamlar ve hasta kadınlardır. Buradan çıkarma yolumuz olmadığından gözlerimizin önünde ölüyorlar.

Anladık ki bu kuşatma ekmek ve yemek kuşatması ancak bizler sabırlıyız.
6 aydan bu yana burada yiyecek sıkıntısı çekiyoruz.
Burada çocukların sütü yok hatta küçük çocukların maması dahi yok.
Bizlere sadece insani yol açın .
Bizler buradan Dünya Devlet Başkanlarına sesleniyoruz. Madem bizleri insan olarak görmüyorsunuz bari hayvan olarak görün ve bizlere hayvana verdiğiniz değeri verin.
Bir sürü hayvan örgütleri var, hayvan örgütlerine sesleniyoruz, o hayvan örgütleri bize yardım etsin. Madem bizleri insan gibi görmüyorsunuz bari hayvan gibi görün ve hayvana verdiğiniz değeri bizlere verin. Anladık ki insani yardım kuruluşları bizi görmüyor, o halde bize hayvan hakları örgütleri yardım etsin.
Hayvan hakları savunma örgütleri var onlara sesleniyoruz.
Hep siyaset adamları kınıyoruz diyorlar, bu boş şeyler bize ne yarar verdi? bize ne yardım ettiler? Bayramdan bir gün önce bir kadın oturarak yemek pişiriyordu, üzerine bir bomba düştü ve kadın çocuğunu kaybetti. Bu 6 yaşındaki çocuk ne yaptı Kaleşnikof ile mi savaşıyordu bu çocuğun suçu neydi?
Siz ”teröristlerle savaştığınızı iddia ediyorsunuz, hadi gidin onlarla savaş edin. Gözümüzün önünde çocuklar hastalıklardan ölüyorlar.
24 yaşında bir genç gözümüz önünde öldü, biz ona hiç bir şey yapamadık, ilaç yoktu, yemekte ekmek yoktu.İnsani yol açın, yemek içecek elektrik yokluğu ile boğuşuyoruz, sabır ediyoruz ama nereye kadar!
Burada bir yıldan bu yana elektrik yok. Sadece insani yardım yolu istiyoruz. Bir kaç gün önce bir kadın hastalandı o kadını bir kafir görürse kalbinde şerliği gider. Kadını nereye götüreceğiz? Hastaneler yok, ilaç yok. Bir çocuk var ağzında iltihap var, ona ne yapabiliriz.? Hiç bir şey yiyemiyor bizler ona ne yapabiliriz. Bu hasta insanlar nereye gidecek?
Yemek, ekmek, içecek hiç istemiyoruz. Saddece insani yolları açın. Kadınlar çocuklar ve yaşlı adamlara için bir geçid yol, insani bir yol açın başka bir şey istemiyoruz.
Bizler son nefesimize kadar sabır edeceğiz. Vallahi ölürsek bile evlerimizde hiç çıkmayacağız. Çocuklarımız şehid düştü ve hala şehid düşmesine rağmen biz buradan çıkmayacağız. Allah bize sabrı ile güç veriyor. Burada en zor olan çocuklardır.
Hastalıktan ölüyorlar ve biz hiç bir şey yapamiyoruz.
Yemek gida eksikliğinden hasta oluyorlar.
Bizler onlara yedirmek için hiç bir şey veremiyoruz.

islahhaber.net

Video için buraya tıklayın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git