Tropikal meyveler

Tropikal meyveler
28 Haziran 2009 tarihinde eklendi, 3.028 kez okundu.

Mangosten

Yerde sizin için üretip-türettiği çeşitli renklerdekileri de (faydanıza verdi). şüphesiz bunda, öğüt alıp düşünen bir topluluk için ayetler vardır. (Nahl Suresi, 13)

 

İşte onlar; onlar için bilinen bir rızık vardır. Çeşitli-meyveler. Onlar ikram görenlerdir. Nimetlerle donatılmış (naim) cennetlerde. (Saffat Suresi, 41-43)

Rambutan

 

“Allah’ın boyası… Allah(ın boyasın)dan daha güzel boyası olan kimdir? Biz (yalnızca) O’na kulluk edenleriz.” (Bakara Suresi, 138)

Orada(cennette) nefislerinizin arzuladığı herşey sizindir ve istediğiniz herşey de sizindir. Çok bağışlayan, çok esirgeyen (Allah)tan bir ağırlanma olarak. (Fussilet Suresi, 31-32)

Longan

… Cennetin meyvesindan koparınca, yerine yenisi biter. [Ramuz el-Ehadis-1, s. 98/9]

.. Onlar nefislerinin arzuladığı (sayısız nimet) içinde ebedi kalıcıdırlar.
(Enbiya Suresi, 102)

Guava


Etiketler:

Tropikal meyveler Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Münevver Inan diyor ki:

  rabbim sana inanmıyan kafirdir

 2. Melisa Cansu Oral diyor ki:

  sen büyüksün yarabbim

 3. gül diyor ki:

  yarabbi yarattığın her şey güzel ama cennette senin rızanı kazanmıs olmak cemalini görmek resulallah a yakın olmaktan daha büyük lütuf yok seni seven kulların için dünyada sana inanmayan düşmanlık yapanı rızıklandıran RAHMAN ahirette dostlarına neler verirsin lakin gelen misafir eve değil ev sahibine geliyor Yarabbi vuslatı bekliyoruz şebbiaruzu bekliyoruz inşallah

 4. rumma diyor ki:

  Gül hanım ,güzel yorumlarınızla renk kattınız bloğuma çok teşekkür ederim..:) Benim ne yazıkki okuyucu yorumlarım çok az..Bu yorumlar benim için çok değerli..:) Dualarınıza canı gönülden amin diyorum.sevgiler

Sayfa başına git