Fotoğraflarım & Hayvanlar alemi

Fotoğraflarım & Hayvanlar alemi
6 Eylül 2009 tarihinde eklendi, 2.313 kez okundu.

“Allah gökten su indirdi, ölümünden sonra yeri onunla diriltti; işitebilen bir topluluk için bunda gerçekten bir ayet vardır. Sizin için hayvanlarda da elbette ibretler vardır…” (Nahl Suresi, 65-66)

Rahman olan Allah, bu küçük canlıyı kusursuz organlar ve kusursuz davranışlarla yaratmıştır. Çünkü Rabbimiz, “Kusursuzca yaratan”dır. (Bakara Suresi, 54)

“… türetip-yaydığı canlılarda kesin bilgiyle inanan bir kavim için ayetler vardır.” (Casiye Suresi, 4)“Yeryüzünde hiçbir canlı yoktur ki, rızkı Allah’a ait olmasın. Onun karar (yerleşik) yerini de ve geçici bulunduğu yeri de bilir. (Bunların) Tümü apaçık bir kitapta (yazılı)dır.”(Hud Suresi, 6)“… Rahman’ın yaratmasında hiçbir ‘çelişki ve uygunsuzluk’ göremezsin. İşte gözü(nü) çevirip-gezdir; herhangi bir çatlaklık (bozukluk ve çarpıklık) görüyor musun? Sonra gözünü iki kere daha çevirip-gezdir; o göz (uyumsuzluk bulmaktan) umudunu kesmiş bir halde bitkin olarak sana dönecektir.” (Mülk Suresi, 3-4)

“Ey insanlar, (size) bir örnek verildi; şimdi onu dinleyin. Sizin, Allah’ın dışında tapmakta olduklarınız -hepsi bunun için biraraya gelseler dahi- gerçekten bir sinek bile yaratamazlar. Eğer sinek onlardan bir şey kapacak olsa, bunu da ondan geri alamazlar. İsteyen de güçsüz, istenen de.” (Hac Suresi, 73)


“Ben gerçekten, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah’a tevekkül ettim. O’nun, alnından yakalayıp-denetlemediği hiçbir canlı yoktur. Muhakkak benim Rabbim, dosdoğru bir yol üzerinedir (dosdoğru yolda olanı korumaktadır.)” (Hud Suresi, 56)

“Onlar, üstlerinde dizi dizi kanat açıp kapayarak uçan kuşları görmüyorlar mı? Onları Rahman (olan Allah’)tan başkası (boşlukta) tutmuyor. Şüphesiz O, herşeyi hakkıyla görendir.” (Mülk Suresi, 19)

Etiketler:

Fotoğraflarım & Hayvanlar alemi Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. mihriban diyor ki:

  çekimleriniz çok guzel,

  yazilarla birlikte bir butun olmuslar ellerinize makinenize saglik olsun,

  bende çekim yapiyorum ama daha çoook amatorum,

  artik siki takipçilerinizden biriyim ; )

  selametle kalin…

 2. rumma diyor ki:

  Çok teşekkür ederim..:)

  Bu işe amatör olarak başlanıyor, azimle ilerlersiniz inşaallah ..

  Hep beraber seyrederiz güzel fotoğraflarınızı..

 3. yolcu diyor ki:

  İlk iki fotoğrafı sevdim.

Sayfa başına git