Yerdeki yıldızlar

Yerdeki yıldızlar
24 Mart 2013 tarihinde eklendi, 8.014 kez okundu.

Aamir Khan’ın yönetip oynadığı “Yerdeki Yıldızlar” filmi  2007 yapımı bir hint filmi ..Hint filmi deyince akla gelen herşeyi yerle bir eden bu filmi mutlaka herkes seyretmeli..Mükemmel oyunculuk , kulağı tırmalamayan hint müzikleri, her şeyden önemlisi olağanüstü güzel konu işleyişi..

İzlerken zamanın nasıl akıp gittiğini anlamayacaksınız , tekrar tekrar izlenebilecek kadar güzel..Duygu yüklü , sevgiden yoksun olmanın tüm harap ediciliğini , sevgi ve ilginin solan hayatlara nasıl bir can suyu olabileceğini  derinden hissettiren muhteşem bir film…


Konu kısaca:

Ishaan Awasthi, okuma yazma da zorlanan zeki bir çocuktur.

Okuma ve yazma probleminin   adı konulamayan ve bu sebeple  işi yaramazlığa vuran Ishaan ın durumu ailesi tarafından idrak edilemeyince adam olması için yatılı okula yollanır. Sıkı ve disiplinli bir okulda öğretmenleri ve arkadaşları tarafından aptal muamelesi görüp cezalar alır ve iyice içine kapanır.

Okula gelen yeni resim öğretmeni güneş gibi doğar hayatına ..Bu film kelimelerle anlatılmaz  seyredilmeli..:)

Film, aslında çocukların ne denli güzel sıradışı bir hayal dünyasında yaşadıklarını hatırlatarak ,zaman zaman yapmanız gereken  kendinizi çocuğun  yerine koymanıza ve onun gibi hissedebilmenize yardımcı oluyor..

Yaprakların ayasında yuvalanmış,

Taze çiğ damlaları gibi,

Cennetten gelme.

Genişliyor ve parıldıyor,

Kayıyor ve yuvarlanıyor,

Sanki narin bir inci gibi

Gülüşerek parıldıyor.

Hiç yitirmeyelim “Dünyanın Küçük Yıldızları”nı.

Bir Kış günü doğan gün ışığı gibi,

Avluyu altın sarısıyla yıkayan.

Onlardır yüreklerimizdeki karanlığı savuşturan,

Ve iliklerimize kadar ısıtan.

Asla unutmamalıyız Dünyadaki Minik Yıldızları.

Aslında herkes dahidir.Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir.  Bu sözü söyleyen Albert Einstein ında çocukluk çağında okuma yazma problemi (disleksi)  olduğunu biliyormuydunuz..?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git