İslamiyetin doğuşu (çizgi film)

İslamiyetin doğuşu (çizgi film)
19 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 4.732 kez okundu.

Çocuklarımızı yanımıza alıp beraberce seyretmeliyiz bu güzel çizgi filmi  ….

İlk müslüman olan hz.Hatice yi ,ilk şehidimiz hz.Sümeyye yi  , cömertlikte sınır tanımayan hz.Ebubekir i ,cesaret timsali hz. Bilal i  ve diğer sahabeyi en önemlisi de kafir ve müslüman herkesin doğruluğunda,dürüstlüğünde  ittifak ettiği sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) i bilsinler ve tanısınlar..

Etiketler:

İslamiyetin doğuşu (çizgi film) Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. şirin diyor ki:

  bu filmi 5-6 yaş grubuyla izledim.etkili olabilmesi için daha önce efendimiizn hayatını onlara anlatmak gerekiyor. kişileri kahramanca anlatıp filmde de gördükleri zaman çok etkileniyorlar ve unutmuyorlar. halit b.velid.amr bin as,hz. hamza,Efendimizin amcası ebu Talip, hicret gecesi hz,Ali’nin fedakarlığı… biz bu filmi bir oturuşta hiçbitirmedik. etkili olabilmesi açısından bölüm bölüm izlenmesi ve arkası yarın gibi merak uyandırması çocukları çok heyecanlandırıyor.
  çocukların hayal gücüne sahip olmak isterdim.

 2. rumma diyor ki:

  Çok doğru Şirin hanım, aslında 9 yaş ve üzeri çocukların daha iyi idrak edebileceği bir çizgi film..Biz ailece seyrttik ..:)

  Düşünceleriniz paylaştığınız için çok teşekkür ederim..

  sevgiler

 3. Ayten Kaya diyor ki:

  Tr’den alinacaklar listesine dahil edildi.. ‘Hz. Muhammed son peygamber’ filmi de cok guzel ve akilda kalici..cocuklar sik sik seyrediyorlar..Baska onerilerin olursa sevinirim Rumma’cim.

  1. rumma diyor ki:

   Youtubeden seyredebiliyorsunuz değil mi Ayten abla burada tamamı var..:)

Sayfa başına git